Apšvietimo ir elektronikos sistemų testavimo atviros prieigos centras (AEST APC)

Įranga

Kietakūnių šviestuvų prototipavimo ir bandomosios gamybos stendas

Tikslus prietaiso aprašymas

Panaudojimo galimybės (konkrečios veiklos)

Atsakingas personalas

Pilnai sukomplektuota protipavimo įranga leidžianti atlikti SMD montažą ir gamybą nedideliais kiekiais.Trimačio frezavimo staklės leidžia atlikti prototipinių mechaninių elementų gamybą ir testavimą.

Galimybė lituoti paviršinio montažo elementus rankiniu būdu paprastu ar bešviniu (ROHS) metodu.

Galimybė frezuoti trimačius prototipus iš madžio plastiko ar aliuminio. Mechaninis tikslumas 2mm, ploniausia freza 0,2 mm.

Dr. Pranciškus Vitta

Šviesos šaltinių ir prietaisų optinių, elektrinių, ir šiluminių savybių tyrimo stendas

Tikslus prietaiso aprašymas

Panaudojimo galimybės (konkrečios veiklos)

Atsakingas personalas

Mokslinės įrangos komplektas visapusiškam šviesos šaltinių charakterizavimui. Ši įranga pirmiausiai yra orientuota į puslaidininkinių šviesos šaltinių (šviesos diodų) ir jų pagrindu sukurtų prietaisų tyrimui, bet gali būti panaudota ir kitų šviesos šaltinių (kaitinamųjų lempų, išlydžio lempų) tyrimui. Įranga yra žinomų pasaulio gamintojų

Galimybė matuoti šviesos šaltinių optinį srautą ir našumą (0.2-11000 lm).

Galimybė matuoti šviesos šaltinių optinį srauto erdvinį skirstinį ir sukurti IES bylą tolimesniam skaitmeniniam modeliavimui. Kampinė skiriamoji geba >0,5°, bendras patikimumo intervalas +/-5%;

Galimybė matuoti šviesos šaltinių (pvz. švieslenčių, ekranų, ženklų), ir apšviestų paviršių (pvz. gatvių) skaistį bei spalvį (0.0001 - 200'000 cd/m²). Patikimumo intervalas +/-4%, spalvinių koordinačių tikslumas +/- 0,005.

Galimybė tirti prietaisų ir įrenginių šiluminius parametrus didelio tikslumo termovizoriumi, turinčiu priartinimo funkciją (skyra <1 mm, temp intervalas -20-120°C);

Galimybė tirti šviesos prietaisų elektrinius parametrus (vartojame srovę, galią, reaktyvinės galios koeficientą, aukštadažnių harmonikų iškraipymus, našumą) tiek AC tiek DC režimais. (0,01-20A, 0-500V, DC, 15Hz-10kHz).

Dr. Pranciškus Vitta