Moksliniai tyrimai

Puslaidininkių medžiagos ir prietaisai optoelektronikai

– Plačiatarpių puslaidininkių auginimo technologijos
– Puslaidininkių ir jų darinių medžiagotyra ir tyrimo metodų plėtra
– Puslaidininkių nanodarinių savybės

Šviestukai yra energiją taupantys šviesos šaltiniai, suteikiantys naujų funkcionalumo ir dizaino galimybių. Šiuo metu jie jau dominuoja daugelyje sričių: mobiliuosiuose telefonuose, švieslentėse, avariniame apšvietime, architektūriniame apšvietime. Mėlynų InGaN šviestukų pagrindu pagaminti balti šviestukai vis plačiau naudojami bendrajame apšvietime. Panaudojant AlGaN junginį, gaminami ultravioletinę (UV) šviesą skleidžiantys šviestukai. Kompaktiški ir efektyvus UV šaltiniai yra reikalingi kenksmingų cheminių ir biologinių medžiagų aptikimui, sterilizacijai, banknotų ir dokumentų apsaugai.
Šiuo metu tyrinėja plačiatarpius nitridinius puslaidininkius ir jų darinius, aiškinasi fizikines šviestukų našumą ribojančias priežastis, ieško technologinių sprendimų šviestukų našumui didinti. Tiriame puslaidininkinius ir oksidinius scintiliatorius aukštų energijų fizikos eksperimentams.
Vykdome pasaulinio lygio taikomųjų mokslinių tyrimų veiklą, susijusią su kietojo kūno apšvietimo srityje. Mes charakterizuojame, optimizuojame, ir taikome šviesos diodų (LED) technologijas nišinėse apšvietimo sferose. Pagrindinis dėmesys skiriamas šviesos diodų klasteriams. Mes specializuojamės kurdami apšvietimo sistemas su pažangiomis spalvų savybėmis, taip pat dirbame su apšvietimo sistemomis daržovių augimui, gerinant produktų maistinę kokybę. Tyrinėjame protingas kietakūnio apšvietimo sistemas lauko apšvietimui

Organinių puslaidininkių sintezė, savybės ir funkciniai dariniai

– Organinių puslaidininkių sintezės ir gryninimo technologijos
– Organinių darinių struktūros ir fotofizikinių savybių optimizavimas
– Organinių prietaisų technologijos (atsiras naujame centre)

Organinės medžiagos vis plačiau keičia įprastus puslaidininkius elektronikos prietaisuose. Organinių vaizduoklių bei apšvietimo prietaisų technologijos yra vienos sparčiausiai augančių puslaidininkių prietaisų rinkose. Sparčiai progresuoja organinių saulės celių, organinių grandynų ir jutiklių technologijos. Lankstūs, didelio ploto organiniai prietaisai gali būti gaminami pigiomis liejimo ir spausdinimo technologijomis. Ateityje organinės elektronikos galimybės susilies su biotechnologijų pasiekimais, įgalindami milžinišką pažangą gyvybės technologijose. Mokslininkų tyrimų užduotis yra daugiafunkcinių organinės elektronikos medžiagų savybių valdymas, organinių nanodarinių formavimas bei taikymai ir organinių prietaisų technologijų plėtra.

Optoelektronikos technologijos

– Kietakūnio apšvietimo technologijos
– Foto-bio technologijos
– Fotoelektros ir radiacinių detektorių prietaisų technologijos

Optoelektronikos technologijos yra vienos sparčiausiai besivystančių pasaulyje. Yra kuriami vis nauji ir pigesni šviestukai (angl. LED), puslaidininkiniai lazeriai, saulės elementai bei nauji šių prietaisų taikymai, kurie sprendžia svarbius šiandienos iššūkius energetikoje, saugume, informacinėse technologijose.
Populiarių ultravioletinės ir mėlynos spalvos šviestukų gamyboje dominuoja galio nitridas, jo lydiniai su aliuminiu, indžiu, boro nitridais. Mokslas ir pramonė šiandien sprendžia intriguojančią problemą, kaip efektyviau pasinaudoti šių medžiagų unikalią savybe: galimybe aprėpti pačią populiariausią spinduliuotės spektro sritį UV-VIS-IR, kad toliau kurti našesnius baltos spalvos, gilaus UV bei IR srities šviestukus, tandeminius saulės elementus. Kas garantuotu tvarių technologijų kūrimą – apšvietimo, energetikos ateitį.
Technologinė ir mokslinė ašis tapo naujai įsigytas metaloorganinio cheminio nusodinimo iš garų fazės (angl. MOCVD) reaktorius. Tokia įranga leidžia kurti naujausias optoelektronines medžiagas, gaminti iš jų prietaisų struktūras. Tiriame, vystome ir gaminame galio nitrido ir jo lydinių technologijas, hibridinių organinių-neorganinių sandūrų formavimą ir naujus optoelektroninius prietaisus.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos