Stipendijos

Akademiko Jurgio Viščako vardinė stipendija

Jaunoji fizikų karta yra turtas, kuriam reikia suteikti galimybes atsiskleisti ir sulaukti pripažinimo, todėl Taikomųjų mokslų institutas kartu su Fizikos fakulteto Puslaidininkių fizikos katedra kiekvienais metais teikia vardines akademiko Jurgio Viščako stipendijas.

Stipendijos tikslas – skatinti studentų mokslinį darbą, atliekamą puslaidininkių fizikos ir medžiagotyros, optoelektronikos, optikos ir fotonikos inžinerijos kryptyse bei kitose kryptyse, susijusiose su VU PFK ir TMI veikla.

„Akademiko Jurgio Viščako stipendija – tai jaunimo kelio į mokslo aukštumas, kurias Lietuvai atskleidė mūsų garsus mokslininkas ir pedagogas, pradžia". Prof. Artūras Žukauskas stipendijų iniciatorius.

Jurgis Viscakas

Akademikas Jurgis Viščakas (1927–1990) buvo Vilniaus universiteto auklėtinis, nusipelnęs fizikos ir matematikos mokslų daktaras, pirmasis Puslaidininkių fizikos katedros vedėjas ir vėliau Fizikos fakulteto dekanas, ženkliai prisidėjęs prie medžiagotyros ir puslaidininkių fizikos plėtros Lietuvoje.

Puslaidininkių fotolaidumo tyrimų Lietuvoje pradininkas, vienas iš naujų lazerių kūrimo ir panaudojimo moksle ir technikoje iniciatorių. 454 mokslinių publikacijų bei 12 išradimų autorius ir bendraautoris.

Daugiau informacijos čia.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos