Puslaidininkinės optoelektronikos grupė

Grupės vadovas prof. habil. dr. Gintautas Tamulaitis

Telefonas: (8 5) 223 4481
Faksas: (8 5) 223 4482

Šviestukai yra energiją taupantys šviesos šaltiniai, suteikiantys naujų funkcionalumo ir dizaino galimybių. Šiuo metu jie jau dominuoja daugelyje sričių: mobiliuosiuose telefonuose, švieslentėse, avariniame apšvietime, architektūriniame apšvietime. Mėlynų InGaN šviestukų pagrindu pagaminti balti šviestukai vis plačiau naudojami bendrajame apšvietime. Panaudojant AlGaN junginį, gaminami ultravioletinę (UV) šviesą skleidžiantys šviestukai. Kompaktiški ir efektyvus UV šaltiniai yra reikalingi kenksmingų cheminių ir biologinių medžiagų aptikimui, sterilizacijai, banknotų ir dokumentų apsaugai.
Liuminescencinės spektroskopijos grupė, vadovaujama profesoriaus Gintauto Tamulaičio, šiuo metu tyrinėja plačiatarpius nitridinius puslaidininkius ir jų darinius, aiškinasi fizikines šviestukų našumą ribojančias priežastis, ieško technologinių sprendimų šviestukų našumui didinti. Be to, grupė tiria puslaidininkinius ir oksidinius scintiliatorius aukštų energijų fizikos eksperimentams.

Fizikos fakultetas
Telefonas: (8 5) 223 4481