Organinės optoelektronikos grupė

Grupės vadovas prof. habil. dr. Saulius Juršėnas

Telefonas:  (8 5) 223 4483
Faksas: (8 5) 223 4482

Organinės medžiagos vis plačiau keičia įprastus puslaidininkius elektronikos prietaisuose. Organinių vaizduoklių bei apšvietimo prietaisų technologijos yra vienos sparčiausiai augančių puslaidininkių prietaisų rinkose. Sparčiai progresuoja organinių saulės celių, organinių grandynų ir jutiklių technologijos. Lankstūs, didelio ploto organiniai prietaisai gali būti gaminami pigiomis liejimo ir spausdinimo technologijomis. Ateityje organinės elektronikos galimybės susilies su biotechnologijų pasiekimais, įgalindami milžinišką pažangą gyvybės technologijose.
Organinės optoelektronikos grupė įkurta 2005 m. profesoriaus Sauliaus Juršėno, yra viena aktyviausių tyrimų grupių Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų institute. Grupės moksliniai interesai yra daugiafunkcinių organinės elektronikos medžiagų savybių valdymas, organinių nanodarinių formavimas bei taikymai ir organinių prietaisų technologijų plėtra.

Fizikos fakultetats
Telefonas:  (8 5) 223 4483