Nitridų darinių auginimo technologijos ir taikymo grupė

Grupės vadovas dr. Roland Tomašiūnas

Telefonas: (8 5) 236 6069

Optoelektronikos technologijos yra vienos sparčiausiai besivystančių pasaulyje. Yra kuriami vis nauji ir pigesni šviestukai (angl. LED), puslaidininkiniai lazeriai, saulės elementai bei nauji šių prietaisų taikymai, kurie sprendžia svarbius šiandienos iššūkius energetikoje, saugume, informacinėse technologijose.
Populiarių ultravioletinės ir mėlynos spalvos šviestukų gamyboje dominuoja galio nitridas, jo lydiniai su aliuminiu, indžiu, boro nitridais. Mokslas ir pramonė šiandien sprendžia intriguojančią problemą, kaip efektyviau pasinaudoti šių medžiagų unikalią savybe: galimybe aprėpti pačią populiariausią spinduliuotės spektro sritį UV-VIS-IR, kad toliau kurti našesnius baltos spalvos, gilaus UV bei IR srities šviestukus, tandeminius saulės elementus. Kas garantuotu tvarių technologijų kūrimą – apšvietimo, energetikos ateitį.
Optoelektronikos technologijų laboratorija buvo įkurta 2009 metais ir tapo pagrindine naujo Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų instituto Optoelektronikos technologijų centro dalimi. Technologine ir moksline laboratorijos ašimi tapo naujai įsigytas metaloorganinio cheminio nusodinimo iš garų fazės (angl. MOCVD) reaktorius. Tokia įranga leidžia kurti naujausias optoelektronines medžiagas, gaminti iš jų prietaisų struktūras. Grupės moksliniai interesai yra galio nitrido ir jo lydinių technologijos vystymas, hibridinių organinių-neorganinių sandūrų formavimas ir tyrimas, naujų optoelektroninių prietaisų kūrimas ir taikymas.

Fizikos fakultetas
Telefonas: (8 5) 223 4684