Skystųjų kristalų laboratorija

Grupės vadovas doc. dr. Povilas Adomėnas

Telefonas(8 5) 213 5553
Faksas: (8 5) 216 3417

Organinės medžiagos vis plačiau keičia įprastus puslaidininkius elektronikos prietaisuose. Tikimasi, kad šios technologijos pakeis ne vieną įprastinę pramonės šaką.
Skystųjų kristalų laboratorija yra ilgametę patirtį turintis organinės sintezės kolektyvas veikiantis nuo 1976 metų. Laboratorija kuria ne tik žinias, bet gamina ir parduoda organines cheminės medžiagas pripažintiems rinkoms gigantams. Laboratorija vykdo organinių junginių sintezės metodų kūrimą bei sudėtingų organinių junginių sintezę. Greta gan paprastų junginių (pavyzdžiui, alkilbenzenų ir jų funkcinių darinių), sintetinamos kai kurios sudėtingos aukšto grynumo medžiagos - tokios, kaip skystieji kristalai (tolanai, fenilpirimidinai), OLED produktų pirmtakai ir kitos. Priklausomai nuo junginio struktūros, sintetinamų junginių kiekiai yra nuo gramų iki kelių kilogramų. Junginiai gryninami iki labai aukšto grynumo laipsnio - nuo įprasto +98% grynumo paprastiems junginiams iki +99.95% grynumo kai kuriems skystiesiems kristalams. Užsakovui gaminami reikalingi sudėtingi organiniai junginiai, sukuriami žinomų arba naujų junginių sintezės ir gryninimo metodai taikomi organinės elektronikos, farmacijos, kosmetikos pramonėje.
• 4,4'-Dibromotolane sintezė;
• 1-Bromo-3-octylbenzene sintezė;
• 5-Methyl-2,2'-bipyridine sintezė;
• 4-Bromo-4'-(2-ethylhexyl)biphenyl sintezė;
• 1,3-Dibromo-5-n-hexylbenzene sintezė;
• 4-n-Propyl-4'-hydroxytolane sintezė;
• 3,3'-Dihydroxy-4,4'-difluorobiphenyl sintezė;
• 4,4'-Dihydroxy-3,3'-difluorobiphenyl sintezė;
• 5-Bromo-2-tert-butylpyrimidine sintezė.

Dirbama su naujais nežinomais OLED komponentais:

• 1-Bromo-3-hexyl-5-methylbenzene, 1-Bromo-3,5-bis-n-hexylbenzene;
• 2-Bromo-4-butyl-1,3-dimethyl benzene, 2-Bromo-4-hexyl-1,3 dimethyl benzene.

Taikomųjų mokslų institutas
Naugarduko g. 24, LT-03225, Vilnius