Fotoelektrinių reiškinių tyrimo grupė

Grupės vadovas habil. dr. Eugenijus Gaubas

Telefonas: (8 5) 223 4480

Aukštųjų energijų spinduliuočių radiacijai atsparių detektorių formavimas yra aktualus kuriant vis didesnio ryškio dalelių greitintuvus. Radiacinių defektų inžinerija yra svarbi technologijos sritis tiek modifikuojant didelės galios didelės spartos puslaidininkinius prietaisus, tiek kuriant radiacijai tolerantiškus dalelių bei foto sensorius, gebančius funkcionuoti kosminiuose aparatuose, moderniuose dalelių greitintuvuose. Branduolinės sintezės, dalelių nuskėlėjų (spallator‘ių) technologijose bei kuriant ateities energetikos ir branduolinio kuro atliekų ekologiško utilizavimo technologijas yra svarbūs in situ dozimetrijos įrenginiai.

Radiacijos detektorių ir defektų tyrimų grupės, koordinuojamos E. Gaubo ir dirbančios šiose tematikose nuo 1992 m., mokslinių tyrimų kryptys yra aukštųjų energijų apšvitų poveikių matavimų technologijų ir įrenginių kūrimas, radiacijos detektorių funkcinių charakteristikų modeliavimas, radiacinių technologijų taikymai elektronikos prietaisų gamybos technologijoms modernizuoti.

Fizikos fakultetas
Telefonas: (8 5) 223 4480