Apšvietimo technologijų tyrimų grupė

Grupės vadovas: dr. Pranciškus Vitta

Telefonas: (8 5) 223 4474

Apšvietimo tyrimų grupė sudaryta iš Vilniaus universiteto mokslininkų, jaunųjų tyrėjų ir studentų. Grupė įkurta bendradarbiaujant VU Taikomojų mokslų institutui su Matematikos ir informatikos fakultetu. Grupei vadovauja prof. habil. dr. Artūras Žukauskas kartu su prof. Rimantu Vaicekausku.
Apšvietimo tyrimų grupės tikslas yra skatinti pasaulinio lygio mokslinius tyrimus kietakūnio apšvietimo srityje. Grupė dirba šviestukų (angl. light-emitting diode – LED) ir jų sistemų tyrimų, optimizavimo, charakterizavimo bei kitose kietakūnio apšvietimo nišinių taikymų tematikose. Grupė orientuojasi į šviestukų telkinių ir jų sistemų optimizavimą varijuojant spektrinės galios skirstinius. Turima mokslinė ir programinė įranga leidžia visapusiškai modeliuoti ir optimizuoti optines, elektrines bei šilumines šviestukų ar jų sistemų savybes. Naujausios temos apima apšvietimo sistemų bendrajam apšvietimui spalvinių parametrų tyrimus naudojant patentuotus algoritmus su valdoma spalvine kokybe. Kiti kietakūnio apšvietimo tyrimai ir technologinė plėtra yra vykdoma augalų auginimo optimizavimo, žmogaus biologinio laikrodžio (cirkadinio ritmo) derinimo dirbtiniu apšvietimu, fotochemiškai jautrių objektų išsaugojimo neprarandant spalvinių charakteristikų ir panašiomis temomis. Taip pat grupė dirba su lauko apšvietimo sąlygų parinkimu esant žemos apšvietos sąlygomis (gatvių apšvietimas).

Fizikos fakultetas
Telefonas: (8 5) 223 4474